Neyse ki, bu nadiren duyduğumuz bir şey, ancak süper hafif kızartma için mevcut trendi takip eden bağımsız dükkanların daha sık duyduğundan şüpheleniyoruz. Hafif asitli kahvelere sahip gurme tedarikçilerin yanı sıra, bir fincan kahvenin hayal kırıklığı yaratabileceği başka nedenler de vardır. Zincirler, kârı artırmak için zayıf veya düşük dereceli Robusta yapılan yüksek kavrulmuş kahve sunar, muhtemelen bu duyguyu çeker eğer şikayet etmeye zahmet eden biri varsa.

Açgözlü zincirleri bir kenara bırakırsak, uzman kahve dükkanları, müşterileri mutsuzsa her zaman suçlanmayabilir. Gerçek şu ki, ağzınız her seferinde aynı gücü kahve bekliyor. Beklenenden daha zayıfsa (yani hafif kızartma) yumuşak ve asidik, çok güçlü ve yanmış tadı olabilir. Garip bir şekilde, birkaç gün sonra yeni tada sadık kalırsanız, yeni normal haline gelebilir.

Peki, doğru kızartma nedir? Espresso kahvemiz, tad vermek için bir çizgi kıtasal ile oldukça güçlü bir orta boy kızartmanın özenle seçilmiş bir karışımıdır. Kafeterya için orta güçlü ve filtre orta veya orta hafif kızartma için denemenizi öneririz. Ama bu tamamen bir zevk meselesi ve bunu nasıl yaptığınız. Yani, sütlü seviyorsanız, siyah içtiğinizden daha yüksek bir kızartma isteyeceksiniz.

Ne kadar kahve koymalı? İyi yapılmış iyi kahveden elde edilen gücün çoğu, cömert bir kahve ölçüsünden gelmelidir. Muhtemelen bağımsız kahve dükkanları ve zincirler arasındaki temel fark budur. Bir kavurma makinesi ve bir Tedarikcini olarak bu bizim için daha kolay kendi kahvemizi kavurduğumuz için büyük bir mutluluk duyuyoruz.