Her çay farklıdır, değil mi? Beyaz çay, yeşil çay, oolong, siyah çay ve pu-erh hepsi farklı bitkilerden geliyor, değil mi? Hepsinin aynı bitkiden gelmesinin mümkün bir yolu yok, değil mi? Yanlış. Kamelya sinensisEfsanevi, her şeyi bilen bir ağaç gibi görünse de, aslında sadece bel yüksekliğinde bir çalıdır, ancak bildiğiniz ve sevdiğiniz çayların çoğundan sorumludur. Birisi Assam mı dedi?

Bitkinin iki çeşidi vardır: ilk olarak Çin’de keşfedilen camellia sinensis sinensis; ve Hindistan’a özgü camellia sinensis assamica. Camellia sinensis sinensis, beyaz çay, oolong ve yeşil çay oluşturmak için çeşitli derecelerde toplanan ve oksitlenen küçük yapraklar üreten soğuğa dayanıklı bir bitkidir. Sinensis assamica yaprakları çok daha büyüktür ve daha sıcak iklimler ve bol yağmurlu şirketi tercih eder. Oksitlendiğinde, sinensis assamica yaprakları bazı cesur siyah çaylar yapar.

Ancak kamelya rollercoaster burada bitmiyor. Birkaç döngü de-loop için hazır olun.

Yüzeyde, tüm çay yaprakları aynı sesi çıkarır, ancak önemli bir fark vardır: hava. Spesifik olarak, artan miktarlarda oksijenin yapraklar tarafından emildiği ve lezzetlerini değiştirdiği işlem olan oksidasyon. Daha sonra oksidasyonu durdurmak için yapraklara ısı uygulanır.